×

Nástroje pre letecký priemysel

Výrobcovia:

	www.hermestools.eu/?strona=producent&id=15
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=10
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=7
www.hermestools.eu/?strona=producent&id=3

Sortiment výrobkov:

  • frézy, vrtáky, záhlbníky a výstružníky;
  • záhlbníky a záhlbníky;
  • kefy na otvory pre nity;
  • mikrometrické držiaky;
  • poloautomatické a automatické vŕtačky, posuvné vŕtačky a vŕtacie stanice;
  • pneumatické ručné a nitovacie čeľuste a nitovacie stanice;
  • vrtáky na skrutky a skrutky používané v letectve;
  • pneumatické brúsky a vŕtačky, špeciálne hlavy pre vŕtačky.

Už viac ako 70 rokov sú nástroje vyrábané spoločnosťou APEX TOOL GROUP (ATG) pod značkou RECOULES vysoko cenené v leteckom priemysle na celom svete. Frézy, vrtáky, zahlbovače, výstružníky a záhlbníky, ktoré ponúkame, umož�?ujú získať optimálnu kvalitu otvorov (vrátane priemeru, uhla a hĺbky) pripravených na ďalšie montážne procesy, najčastejšie nitovanie. Výrobky sú známe svojou inovatívnosťou, odolnosťou, spoľahlivosťou a multifunkčnosťou, sú vyrábané z najlepších materiálov pomocou presných strojov a odolávajú aj najtvrdším materiálom, ako je dural alebo titán. RECOULES má širokú škálu typických riešení používaných v leteckom priemysle, ale neuzatvára sa ani pred špeciálnymi konštrukciami - neobvyklé rozmery, materiál alebo dvojstup�?ové vŕtanie aj so súčasným zahlbovaním nie sú problémom.

Mikrovrtacie klietky RECOULES ktoré sú známe svojou mimoriadnou presnosťou, s veľkou dôverou používajú zákazníci z oblasti leteckého priemyslu na celom svete. Ich vynikajúca kvalita je zabezpečená použitím najlepších materiálov vybraných podľa najprísnejších noriem. Pred dodaním zákazníkovi sa držiaky nástrojov podrobujú podrobnej defektoskopickej kontrole.

Spoločnosť ATG je už mnoho rokov lídrom na trhu aj v oblasti moderných vŕtacích zariadení pre letecký a kozmický priemysel. Najznámejšími výrobkami spoločnosti v tejto oblasti sú automatické alebo poloautomatické vŕtacie zariadenia RECOULES (vrátane nového radu A1), DOLER a QUACKENBUSH, ktoré kombinujú konštantný posuv (vŕtanie s pozitívnym posuvom) s konštantným odvŕtavaním. Tieto stroje sú špeciálne navrhnuté na presné vŕtanie do viacvrstvových materiálov - titánu, kompozitu alebo hliníka. Vŕtačky sa konštruujú aj pre špeciálne zákaznícke aplikácie, a to po otestovaní materiálu a konzultáciách na výrobnej linke a výbere správneho zámku, ktorý sa hodí k strojuy.

Pre montážny proces v leteckom a kozmickom priemysle ponúkame špičkové nitovacie zariadenia od spoločnosti RECOULES (ručné nitovačky série RB s čeľusťami C-Yoke, Aligator a špeciálne prevedenia). Vďaka presnosti práce, jednoduchému používaniu, spoľahlivosti a trvanlivosti sú tieto nástroje nepostrádateľné v každom závode vyrábajúcom letecké komponenty. Veľmi obľúbené sú aj kefy, ktoré sa používajú na čistenie otvoru pre nity od zvyškov farby, nečistôt, hrdze a iných prvkov, ktoré vznikli pri zhotovovaní otvoru, a medzi používateľmi majú veľmi dobrú povesť. Použitie vodiaceho pilota výrazne zvyšuje bezpečnosť používania a zabezpečenie pozitívneho elektrického kontaktu eliminuje vznik statickej elektriny.

Náš sortiment výrobkov pre letecký a kozmický priemysel dopĺ�?ajú špecializované vrtacie hlavy a skrutkovače vrátane bitov (celý sortiment podrobne opísaný v časti  -> Bity a nástrčné hlavice a Špeciálne hlavy) a pneumatické brúsky a vrtáky DOTCO (viac o tejto téme v časti -> Pneumatické nástroje na obrábanie a motory).

Podrobné informácie o ponúkaných riešeniach v tejto oblasti nájdete v priložených materiáloch.Katalógy:

Letáky:

Prezentácie:

Filmy:

Apex film Bity a zásuvky
Apex film µ-Guard
LUEBBERING film LSP3
Apex film u-Guard
CLECO film Skrutkovače série 19
KOKEN film Ochrana zásuvky
SCS film Zostava leteckého motora
SCS film Platforma SYNER na zber, porovnávanie a analýzu dát